Aktivita č. 3 - Čitateľský maratón

Dátum realizácie: 19. 3.

Personálne zabezpečenie: Dudáš

Účastníci: všetci žiaci školy

Priebeh akcie: Táto akcia bola realizovaná v spolupráci s obecnou knižnicou. Počas maratónu  sa v školskej knižnici v čase od 7:50 do 12:15 a v obecnej knižnici v čase od 7:50 do 13:05 nepretržite striedali žiaci celej školy po ročníkoch. Žiaci od 1. po 5. roč. čítali v školskej knižnici, žiaci od 6. roč. po 9. roč. v obecnej knižnici. Žiaci prichádzali do knižníc podľa vopred pripraveného harmonogramu. Pri čítaní sa striedali postupne jednotliví žiaci triedy. Ak sa vystriedali všetci, začali od prvého ešte raz, až kým neskončila hodina. Pred odchodom rozdala učiteľka každému žiakovi sladkosť. Maratón pokračoval aj v popoludňajších hodinách v obecnej knižnici, kde čítali prihlásení účastníci z obce.

Fotografie z akcie: