Aktivita č. 5 - Pasovanie prvákov za čitateľov

Dátum realizácie: 3. 5.

Personálne zabezpečenie: Hertnekyová

Účastníci: žiaci 1. ročníka

Priebeh akcie: Piatok bol pre našich prvákov niečím výnimočný. Spolu so svojou pani učiteľkou prišli do školskej knižnice, aby tu po ôsmich mesiacoch driny predviedli, ako sa naučili čítať. Počas ôsmich mesiacov sa im totiž podarilo zvládnuť všetky písmená abecedy. Keďže našim učiteľom veľmi záleží na tom, aby sa žiaci neustále zdokonaľovali, rozhodli sme sa, že prvákov za ich snahu a námahu odmeníme titulom „Čitateľ školskej knižnice“. Žiaci však museli dokázať, že si tento titul zaslúžia. Spolu s pani učiteľkou najskôr zaspievali krátku pesničku, aby sa osmelili. Potom každý žiak prečítal krátky text z knižky a keďže všetci spoločne zložili sľub čitateľa, dokázali, že si medailu pre čitateľa naozaj zaslúžia. Okrem toho im pani učiteľka odovzdala prvé čítanky a pamätné listy. Dúfame, že budú našu knižnicu radi navštevovať a knihy sa stanú ich dobrými kamarátmi.

Fotografie z akcie: