Základná škola s materskou školou Bohdanovce
O škole Kontakt Novinky Projekty Fotoalbum

Bohdanovský špeciál

Nadpis

A je to tu!!! Prinášame Vám jedno z našich čísel aj priamo na web. Celé číslo si môžete prezrieť v priloženom súbore, niektoré úryvky prikladáme hneď tu!!

December_touch_vista_opr.doc  - klikni a prezeraj!!!


Tancuj, tancuj, vykrúcaj...

Veru, kto mal chuť troška ponaťahovať svaly, mohol sa vybrať i tento rok na Školský ples, ktorý bol v poradí už      . Organizátorom bola Školská rada a Rodičovská rada, za čo im chceme touto formou poďakovať a musíme uznať, že i tentokrát sa im táto akcia naozaj vydarila. Celý večer nám spríjemnilo i vystúpenie žiakov ZŠ s MŠ Bohdanovce, ktorí ples takpovediac odštartovali a potom už všetci, ktorým hrali žilky v krvi, mohli preveriť svoje tanečné schopnosti. Tak nech Vás presvedčia naše fotky o tom, že bolo skvele a veríme, že sa necháte presvedčiť a o rok nás bude opäť viac...

Hľadá sa Talent!

V jeden deň nám pani učiteľka Matová oznámila, že v našej škole bude kasting na súťaž „Škola má Talent 2“. Prihlásilo sa veľa žiakov. V prvý deň sa predviedli v plnej kráse žiaci prvého stupňa, v druhý deň žiaci druhého stupňa. Tí najmenší nám zatancovali (súbor Vyšný Čaj), zaspievali (dokonca aj prváčikovia sa naučili text piesní naspamäť!), zahrali (štvrtáčky s divadielkom O Červenej čiapočke). Tu som však nebola, takže podrobnejšie info Vám poskytnem o 2. stupni. V deň kastingu sme čakali na chodbe, všetci nervózni a vystresovaní. Niektorí, napríklad môj spolužiak, boli doslova zábavní. Napríklad on, keď vedel text, tak nevedel hudbu a keď nevedel hudbu, tak vedel text. Podotýkam, že spieval ľudovku. Najskôr boli na rade tí mladší, potom my, starší. Ja som sa veľmi bála, ale moja parťáčka vedela, že slabšie „pohladenie“ po líci mi pomôže, tak jemne naň otlačila svoju dlaň. Neverili by ste, ale ozaj to pomohlo! Ale nebojte sa, ona nie je násilnícky typ. Len vie, čo má kedy urobiť ;-) Vždy, keď išiel niekto spievať, počúvali sme za dverami, aký verdikt vynesie porota. Tú tvorili pani učiteľky: Matová, Tomašková, Mikudíková, Čuchranová a Feketeová. Na kastingu bol aj pán fotograf (p. Šimčák), ktorý nás fotil. No je fakt, že tým bleskom nás tak strašne oslepil, že keď sme s Paťou dospievali a šli sme preč, takmer sme netrafili do dverí. No čo, ale máme super fotky... ;-) Kasting skončil a my sme netrpezlivo čakali na druhý deň, kedy mali byť vyhlásené výsledky. Jasné, nemôže vyhrať každý, takže: „Sláva víťazom, česť porazeným!“. No a kto vlastne postúpil?                                                       (Dominika Fogarašová, VII.)