Základná škola s materskou školou Bohdanovce
O škole Kontakt Novinky Projekty Fotoalbum

Piatok 1. 7. 2022

Narodeniny a meniny

VITAJTE NA STRÁNKACH ZŠ S MŠ BOHDANOVCE!

• OZNAM !!!

Školský rok sa končí 3. hodinou ( 10:30). Žiaci sa neprezúvajú. Kuchyňa pre žiakov ZŠ nevarí.

• Prešov

Štvrtáci a piataci si svoj celodenný výlet užili v Prešove. Prechádzka slnečným dňom začala návštevou Velodrómu Prešov, ktorý je nateraz jediný fungujúci svojho druhu na Slovensku. Potom sa žiaci presunuli na Kalváriu. Tento barokový komplex nad mestom Prešov s nádherným výhľadom a cenným interiérom bol v minulosti považovaný za druhú najkrajšiu kalváriu na území Uhorska (po banskoštiavnickej kalvárii). Po oddychu sa žiaci presunuli do lanového centra Outdoor park Prešov. O zábavu a pohybové hry nebola núdza. Momenty si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• MDD

V stredu 1.6. sa konal Medzinárodný deň detí a my sme tento deň využili na to, aby sme si pred najťažším obdobím v školskom roku trochu od učenia oddýchli. Pre žiakov boli pripravené rôzne stanovištia, kde si mohli vyskúšať svoje športové zručnosti a zároveň aj zarábať žetóny, za ktoré si neskôr vedeli v bufete nakúpiť rôzne dobroty. Po tejto časti nasledovala oddychová pasáž, kde si žiaci našej školy popozerali predstavenie psíkov z kynologického klubu. Na záver sa odohral už tradičný zápas učiteľov proti žiakom deviateho ročníka, kde tento rok učitelia ťahali výrazne za kratší koniec. Priebeh dňa si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Žiacky ples

10. 6. – my, žiaci 2. stupňa Základnej školy s materskou školou v Bohdanovciach sme plesali na veľkolepom už 11. žiackom plese. Ťažko môžeme prirovnať náš ples k dobrým tradíciám tunajšej školy, keďže viacerí z nás boli na takejto akcii prvýkrát. A ak dnes hodnotíme, tak musíme povedať iba úžasné, nádherné, dokonalé... od prípravy až po samotný záver. Dievčatá premenené na dámy, chlapci zmenení na gentlemenov, program – pripravený tak, aby sme sa bavili všetci od piatakov až po deviatakov. Celým plesom nás sprevádzali žiaci 9. ročníka, ktorí nás teda bavili vynikajúco. Spoločne sme dali aj náš obľúbený tanec- belgičák, vtáčí tanec, zabávali sme sa na ľudovkách či disco piesňach. Očakávaný bod programu – T O M B O L A – vďaka sponzorom sme mali ozaj zaujímavé ceny. Bolo ich 91 a srdečne ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí nám touto formou pripravili veľkú radosť. Ich zoznam nájdete v závere. Voľba kráľa a kráľovnej plesu bola posledným bodom programu – zvolili sme si našu kráľovnú – Ninu Jakimovú a kráľa Patrika Michalova – nech sa im darí. Asi nenájdeme slová na vyjadrenie našej radosti a zábavy, ktorú nám ples priniesol – azda iba veríme, že na budúci školský rok príde 12. žiacky ples.

• Spišská Nová Ves

21.6.2022 sa sme sa s ôsmakmi vybrali na výlet do Spišskej Novej Vsi. Prvou zastávkou na tomto výlete bola expozícia História baníctva na Spiši v budove Multifunkčného energetického a baníckeho centra (Multi centrum). Okrem histórie baníctva v tomto regióne sa mohli žiaci oboznámiť so zbierku nerastov Jitky Bohovicovej a Erharda Felbera, vyskúšať si banícku klopačku a rapkáč, prejsť napodobeninou štôlne, vidieť niekoľko dômyselne vypracovaných drevených modelov približujúcich ťažbu v minulosti, náradia a pomôcok potrebných pri ťažbe rudy i zažiť pocit baníka pripraveného sfárať do bane a mnoho ďalšieho. Celú expozíciu sprístupňuje nielen výklad ochotného sprievodcu, ale aj interaktívne komentáre pri jednotlivých stanovištiach. Druhou zastávkou bolo neďaleké Laborartorium – experiment galéria – kde sa zmenšíte do veľkosti mravca, lienky, chameleóna, včely či slimáka, vyskúšate si, ako si žije škrečok v akváriu, alebo sa jednoducho vyskáčete v Teráriu. Bonusom bol živý chameleón a užovka, ktorých si mohol na chvíľku podržať, kto mal odvahu. Treťou zastávkou bola ZOO. K nej sme síce museli chvíľku kráčať, ale námaha stála za to. Zoo síce nie je veľká rozlohou, ale ponúka príjemné tienisté prostredie a veľa zvierat. Vybrané druhy môžete navštíviť v ich výbehu, hladkať a kŕmiť. Cestou späť sme si pozreli najdlhšie šošovkovité námestie s historickými budovami. Výlet bol plný informácií i zážitkov. Domov sme prišli príjemne unavení.