Aktivita č. 4 - Noc s Andersenom

Dátum: 5. 4. 2013

Personálne zabezpečenie: Mgr. J. Kšeňáková, Mgr. H. Homoľová, Mgr. M. Feketeová, A. Šimčáková

Účastníci: maximálne 13 žiakov 3. ročníka a 13 žiakov 4. ročníka

Priebeh akcie: Dňa 5. 4. 2013 sa v školskej knižnici po prvýkrát uskutočnila Andersenova noc. Všetko sa to začalo o 18.00. hodine. Po privítaní žiakov v knižnici, sme si začali písať tajné želania na strom prianí. Každý svoje želanie zavesil a pobrali sme sa na návštevu do obecnej knižnice, kde nás pozvali pozerať rozprávku. Ani sme sa nenazdali a bolo pol deviatej. V škole na nás čakala večera, ktorú sme si dali opäť všetci spolu. Aby nám vytrávilo, rozhodli sme sa, že sa pôjdeme prejsť po dedine. Nebola to obyčajná prechádzka, ale v sprievode lampiónov. Netrvalo dlho a opäť sme boli pred školou. Rozlúčili sme sa s kamarátmi z obecnej knižnice. V škole nás čakali rôzne úlohy, návšteva Andersena, ale najviac nás potešilo hľadanie pokladu, ktorý sme po vylúštení indícií našli v tajomnej zborovni. Hodiny ukazovali 00.35, a preto sme sa rozhodli, že sa uložíme spať. Prečítali sme si zopár rozprávok a zaspali sme. Po prebudení sme si dali raňajky, pobalili sme sa, rozdali sme si darčeky a ceny a išli domov. Táto noc bola nezabudnuteľná!