Súťaže

Vianočná súťaž v knižnici - bližšie informácie k súťaži:

1.ročník: Žiaci vyrobia v určenom termíne ľubovoľnú záložku. Použiť môže rôznu techniku, rôzny materiál. Fantázií sa medze nekladú. Dôležité je, aby záložka spĺňala svoju funkciu. Každý žiak môže dať do súťaže len 1 záložku. Nezabudni na ňu napísať alebo pripevniť tvoje meno a triedu. Záložku vhodíš po vianočných prázdninách do krabice vo vestibule.

2. – 4. ročník: Žiaci si musia vypožičať ľubovoľnú knihu. Hlavne takú, ktorá ich baví. Nemôže to byť encyklopédia. Po prečítaní z nej urobia referát, v ktorom bude:

• Názov knihy
  • Názov autora a ilustrátora
  • Hlavné a vedľajšie postavy
  • Stručný obsah
  • Na konci vlastná ilustrácia
  • Jedna – dve vety, prečo by si túto knihu mali prečítať aj iní žiaci.

Žiaci si môžu formu zvoliť akú chcú, môžu to vypracovať aj ako projekt. Ak to bude mať viac strán odporúčam zopnúť alebo vložiť do jedného euroobalu. Nezabudnúť napísať svoje meno a triedu.

5. – 9. ročník: Žiaci si musia vypožičať ľubovoľnú knihu. Hlavne takú, ktorá ich baví. Nemôže to byť encyklopédia. Po prečítaní z nej urobia referát, v ktorom bude:

• Názov knihy
  • Názov autora a ilustrátora
  • Hlavné a vedľajšie postavy
  • Stručný obsah (úvod, jadro, záver)
  • Na konci vlastná ilustrácia
  • Napísať 5 otázok k prečítanej knihe (napr. čo niesla Červená Čiapočka v košíčku)

PRE VŠETKY TRIEDY: Vypracované úlohy budete nosiť do školy až po vianočných prázdninách a všetky triedy vhadzujú svoje práce a záložky do krabice, ktorá bude na okne vo vestibule oproti zborovni. Vhodiť to môžete do 12.1.2022 a vyhodnotenie bude 19.1.2022.  Sledujte školskú stránku v prípade ak by nastali nejaké zmeny kvôli pandémií.